Menu
پیکوفان عکس

دانشگاه‌ها آماده نمایش دستاوردهای چهل ساله – سئو سایت

گروه طراحی سایت رسانه برتر

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، با توجه به آغاز ماه بهمن در هفته گذشته و نزدیک شدن به دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، دانشگاه‌ها و دانشگاهیان نیز سعی در نقش‌آفرینی در جشن انقلاب دارند به طوریکه فضا را برای دهه فجر آماده می‌کنند.

غلامرضا غفاری  معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه کارگروه دستاوردهای انقلاب اسلامی در وزارت علوم تشکیل شده است، گفت: وزارت علوم از ۳ ماه قبل در اندیشه معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی طی ۴۰ سال گذشته بوده که در این رابطه کارگروهی را با هدف جمع آوری اطلاعات علمی و پژوهشی و پیشرفت های مختلف مجموعه های علمی را ه اندازی کرده  و تا کنون جلسات زیادی برگزار شده است.

غفاری افزود: با توجه به برگزاری جلسات تخصصی از مجموعه های مختلف علمی دعوت کرده ایم تا آخرین آمار و دستاوردهای خود در زمینه های علمی ، آموزشی ، تحقیقاتی و پژوهشی را در اختیار کارگروه دستاوردهای انقلاب اسلامی قرار دهند تا آنها را تجمیع کرده و در اختیار مردم بگذاریم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از برگزاری نشست انقلاب اسلامی خبر داد و اضافه کرد: نشستی را در مرکز آموزش عالی کشور به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار خواهیم کرد که به بررسی دستاوردهای حاصل شده در طول عمر ۴۰ سالگی انقلاب می پردازیم.

* انتصابات آموزش عالی

محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی، بابک نگاهداری را به عنوان «رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه» منصوب کرد.

مجید مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی، طی حکمی حسین جوادی را به عنوان سرپرست دفتر برنامه و بودجه این دانشگاه منصوب کرد.

وزیر علوم،تحقیقات و فناوری در حکمی فریدون جعفری،دستیار ویژه خود در امور حقوق شهروندی را به سمت عضو شورای راهبری توسعه مدیریت این وزارتخانه منصوب کرد.

 با صدور حکمی از سوی رئیس دانشگاه پیام نور کشور، یزدان سهرابی به عنوان مسئول راه اندازی بنیاد خیرین و حامیان دانشگاه پیام نور کشور منصوب شد.

* معرفی استارتاپ برتر کشور

رویداد ملی استارتاپی و کارآفرینی سامیکس عصر چهارشنبه گذشته با حضور ۲۵۰ تیم استارتاپی در مرکز همایش‌های دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

این رویداد با همکاری شتاب‌دهنده فارابی دانشگاه شهید بهشتی و شرکت ایرانسل با هدف رشد ایده‌ها، پرورش استارتاپ‌ها، ساخت کمپانی‌ها و بازارهای در حال توسعه برگزار شد.

در این رویداد استارتاپ‌هایی از شهرهای شیراز، اصفهان و تهران شرکت کردند که ۱۰ تیم به عنوان تیم برگزیده انتخاب شدند و در پایان استارتاپ برتر کشور معرفی شد.

در این رویداد نماینده‌ای از هر تیم استارتاپی به مدت سه دقیقه درباره ایده این استارتاپ توضیحاتی ارائه داد.

کورش پرند رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی در این رویداد گفت: شتاب‌دهنده فارابی در دانشگاه شهید بهشتی مستقر است که عملیات مختلف دانشگاه در حوزه‌های مالی از سوی این شرکت انجام می‌شود و شرکت دیگری به نام هاب به عنوان قطب اصلی فناوری اطلاعات دانشگاه امور فناوری اطلاعات ما را ا نجاممی‌دهد.

وی با اعلام خبر خوشی برای استارتاپ‌ها گفت: شرکت هاب برنامه‌ریزی کرده تا در انتهای سال ۹۷ و ابتدای سال ۹۸ از پنج استارتاپ در این حوزه حمایت کند.

در حاشیه این رویداد میزگرد تخصصی چالش‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی در ایران برگزار شد. همچنین از پلت‌فرم بازاریابی دیجیتال رونمایی و از ریاست پیشین مرکز کارآفرینی و رشد واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی تقدیر شد.

* تسخیر علم مهندسی برق و الکترونیک منطقه توسط دانشمندان ایرانی

 براساس رتبه‌بندی سایمگو، ایران در سال ۲۰۱۷ به مقام نخست تولیدات علمی در رشته مهندسی برق و الکترونیک در سطح کشورهای آسیای غربی رسیده است. 

انتهای پیام/

سئو سایت راسانه برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *