Menu
پیکوفان عکس

صادرات نفت ایران در ماه نوامبر کاهش یافت – طراحی فروشگاه اینترنتی

گروه طراحی سایت رسانه برتر

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، موسسه پترولجستیکس که در زمینه رصد نفتکشها فعالیت میکند اعلام کرد، صادرات نفت ایران در ماه جاری میلادی چندصد هزار بشکه در روز کاهش یافته است.
این موسسه مستقر در ژنو گفته در حالی که مشتریان نفت ایران منتظر مشخص شدن موضوع معافیت های تحریمی بوده اند، در اوایل ماه نوامبر خرید نفت از تهران به شدت کاهش داشته است.
دنیل گربر  مدیر موسسه پترولجستیکس گفت: «صادرات نفت ایران از ابتدای ماه نوامبر تاکنون روزانه چندصد هزار بشکه نسبت به ماه اکتبر کاهش داشته است.»
وی افزود: «رقم های پایینی که ما در اوایل ماه جاری شاهدش بودیم ناشی از  بی میلی خریداران به دلیل نامشخص بودن سرنوشت معافیت های اعطایی از سوی دولت آمریکا بوده است.»
پترولجستیکس اشاره ای به رقم دقیق صادرات نفت ایران نکرده و اذعان کرده که از زمان اجرایی شدن تحریم ها ردگیری محموله های نفتی ایران دشوارتر شده است. دو شرکت دیگری که در زمینه رصد نفتکش ها فعالیت دارند نیز  از ارائه آمارهای مربوط به صادرات نفت ایران در ماه نوامبر خودداری کرده اند.
اما با توجه به آمارهای ماه اکتبر، اگر صادرات ایران چند صد هزار بشکه کاهش یافته باشد، احتمالا رقم صادرات ماه نوامبر به یک میلیون بشکه در روز نزدیکتر شده است.
بر اساس آمارهای موسسه کپلر، ایران در ماه اکتبر ۱٫۸۵ میلیون بشکه در روز نفت صادر کرد. یک موسسه دیگر نیز رقم صادرات نفت ایران در ماه اکتبر را ۱٫۵ میلیون بشکه در روز برآورد کرده است.

عربستان صادرات نفت به آمریکا را کاهش داد

انتهای پیام/۴۷

سئو سایت راسانه برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *