Menu
پیکوفان عکس

مراکز و واحدهای پیام نور خودگردان می‌شوند – طراحی فروشگاه اینترنتی

گروه طراحی سایت رسانه برتر

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه پیام نور، حسن علیزاده معاون اداری،مالی و عمرانی این دانشگاه در نشست مدیران اداری و مالی استانها که امروز در سازمان مرکزی برگزار شد، گفت: نیروهای رسمی و پیمانی بر اساس ردیف استخدامی دارای پست هستند و امسال نیروهای قراردادی نیز بر همین اساس ساماندهی خواهند شد و پست های موجود، به آنها اختصاص می یابد گرچه که اکثریت همکاران دارای شناسه از سازمان امور استخدامی کشور هستند.

وی از راه اندازی سیستم نقل و انتقال الکترونیکی دانشگاه در سال ۹۸ خبر داد و افزود: با راه اندازی این سیستم انتقال نیروها با نظم بیشتری صورت می گیرد و کسانی که تمایل به انتقال از مرکزی به مرکز دیگر را داشته باشند، پس از ارزیابی سیستمی و در صورت وجود پست خالی منتقل می شوند.

وی انتصاب پست های کارشناس مسئول و رییس اداره به بالا را مبتنی بر توانمندی لازم فرد برای احراز پست دانست و اذعان داشت: از این پس این انتصابات از حالت سلیقه ای خارج خواهد شد و فردی پست های مذکور را احراز می کند که شرایط و توانمندی لازم را برای آن پست داشته باشد.

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور بهره وری و چابک سازی سیستم را یکی دیگر از برنامه های مهم در سال ۹۸ دانست و افزود:  بر این اساس پست های موازی که در ساختار فعلی دانشگاه کاربردی ندارند غیرقابل تخصیص خواهد شد.

وی بر لزوم اداره مراکز و واحدها به صورت خودگردان تاکید کرد و اظهار داشت: بسیاری از مراکز و واحدهای دانشگاه اقدامات خوبی برای کسب درآمد مستقل داشته اند و دیگر مراکز و واحدها نیز باید در این راستا گام بردارند.
 علیزاده پایدارسازی منابع و تنوع بخشی به درآمدها در دانشگاه پیام نور ضروری خواند و گفت: کمیته دانش بنیان و سرمایه گذاری تشکیل شده و در حوزه آموزش های آزاد و شرکت های دانش بنیان باید به شکل منسجم تری وارد شده و اقدامات موثری انجام دهیم.

وی با عنوان اینکه دانشگاه اغلب امور مربوط به استانها را به آنها تفویض اختیار کرده است، افزود: تلاش این است که دانشگاه به سمت کسب درآمدهای پایدار و متنوع حرکت کند و وابستگی به درآمد عمومی به حداقل برسد.

انتهای پیام/

سئو سایت راسانه برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *