Menu
پیکوفان عکس

ملاقات دوباره بارسلونا با فرنکی دی یونگ؛ هافبک هلندی هنوز هم پاری سن ژرمن را ترجیح می‌دهد – گروه رسانه برتر وبسایت

گروه طراحی سایت رسانه برتر

طرفداری – بارسلونا هنوز هم دست از تلاش برای جذب فرنکی دی یونگ، هافبک ۲۱ ساله هلندی آژاکس برنداشته است.

دی یونگ از تقریبا یک سال پیش به اولویت نخست نقل و انتقالاتی بارسا در خط هافبک به عنوان جایگزین بلندمدت سرخیو بوسکتس تبدیل شد. هافبکی باکلاس که کاملا به سیستم بازی بارسا می‌خورد و خیال بارسا را بابت پوشش یکی از کلیدی ترین پست‌های تیم، راحت می‌کند. دی یونگ پس از ماه‌ها مذاکره چند هفته پیش قول شفاهی به بارسلونا داد اما با فشار پاری سن ژرمن – مالی و ورزشی که وعده فیکس بودن او بود – نظر این بازیکن عوض شد و او اکنون به پی اس جی نزدیک‌تر از هر تیم دیگری است.

به گزارش موندو دپورتیوو، با این حال بارسا ظاهرا دست از تلاش برنداشته است. منابع موثق اعلام کردند هیئتی بلندپایه از باشگاه پنج شنبه هفته پیش در آمستردام بودند تا با دی یونگ و ایجنتش ملاقات دوباره‌ای داشته باشند. در این جلسه بارتومئو به عنوان رئيس باشگاه هم حضور داشت تا نشان دهد عزم بارسا در راه جذب دی یونگ، کاملا جزم است. پپ سگوارا، اریک آبیدال و رامون پلانس هم در این جلسه حضور داشتند.

بارسا تلاش کرد نظر دی یونگ را عوض کند و پیشنهاد جدیدی – به لحاظ مالی طبعا – به او و ایجنتش ارائه کرد. با این حال چیزی که تاکنون مشخص است این است که این تلاش شاید نتیجه چندان درخور توجهی هم نداشته باشد. حداقل از چهره بارتومئو و بقیه در فرودگاه آمستردام که خوش بینی زیادی منتقل نمی‌شد. بارسا فعلا کاری کرده تا دی یونگ به چیزهای بیشتری فکر کند و چند روز دیگر برای تعیین آینده‌اش وقت بخرد. تصمیمی که می‌تواند طی روزهای آتی به طور قطعی و نهایی گرفته شود. واقعیت این است که بارسلونا فکر می‌کند دی یونگ هنوز هم اولویتش پیوستن به پاری سن ژرمن است. سیتی هم پیشنهاد قابل توجهی به این بازیکن داده ولی پاریسی‌ها همچنان بیشترین شانس را برای جذب دی یونگ دارند.

در این جلسه اما چه گذشت؟ گفته می‌شود بارتومئو در این ملاقات به دی یونگ اعلام کرده خرید او، خریدی برای یک دهه آینده باشگاه است نه صرفا فصل آتی. بارتومئو برای دی یونگ که ترس از نیمکت نشینی دارد، آرتور و لنگلت را مثال زده که برخلاف تصور همه، به یکی از ۱۱ بازیکن فیکس بارسا تبدیل شده‌اند. بارسا در این جلسه باز هم به دی یونگ هشدار داده برخلاف پاری سن ژرمن، سبک و فلسفه بازی بارسلونا که کاملا مطابق با قابلیت‌های فرنکی است، هرگز تغییر نخواهد کرد اما پیوستن به پی اس جی این ریسک را دارد که در آینده سبک بازی تیم عوض شده و دی یونگ بازیکن کلیدی آن نباشد. بازی در کنار مسی و تجربه موفق هلندی‌ها در بارسلونا هم از دیگر ابزاری بوده که مدیران باشگاه از آن برای جلب نظر دی یونگ استفاده کردند.

بارسا با این تصور از هلند برگشت که دی یونگ هنوز هم ترجیح می‌دهد راهی پاری سن ژرمن شود. با این حال تماسی با مارک اورمارس برقرار شد تا اعلام شود بارسا هیچ مشکلی با پرداخت ۷۵ میلیون یورو رقم درخواستی آنها ندارد. در واقع رابطه بارسا با سران آژاکس بسیار خوب است و اگر دی یونگ پاسخ مثبت بدهد، توافق با آژاکس زیاد طول نمی‌کشد. اگرچه دی یونگ هنوز هم به پاری سن ژرمن نزدیک‌تر از بقیه تیم‌ها است اما بارسا نشان داد تا آخرین لحظه تمام تلاشش را کرد. 

سئو سایت راسانه برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *