Menu
پیکوفان عکس

والورده: انرژی کافی برای ادامه دادن را دارم و باشگاه هم حمایت همه جانبه‌ای از من به عمل آورد؛ به جز بازی با لیورپول، فصل خوبی داشتیم – طراحی سایت رسانه برتر

گروه طراحی سایت رسانه برتر

طرفداری – ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار مقابل ختافه شرکت کرد.

به گزارش موندو دپورتیوو، والورده گفت:

ختافه دو بازی مرگ و زندگی در پیش دارد و درست مثل والنسیا با تمام توان برای پیروزی بازی خواهد کرد. بنابراین می‌توانم انتظار داشته باشم بازی سختی در پیش داشته باشیم ولی ما هم از هفته‌ای دشوار و تلخ می‌آییم و باید یک گام رو به جلو برداریم. باخت به لیورپول برای همه هواداران، بازیکنان و ما همگی خیلی دشوار بود. بازی با لیورپول را دوباره ندیدم ولی اتفاقات بازی خیلی شفاف در ذهنم هست. ما در نیمه اول برای گلزنی رفته بودیم. گلزنی هدف اصلی ما بود. دو گل لیورپول در دو دقیقه کار را خیلی سخت کرد. سعی کردیم برگردیم ولی وقتی شما ۴ گل دریافت می‌کنید، دیگر آنالیز ۳-۰ بی فایده است و تحت تاثیر قرار می‌گیرد. 

آیا شما انرژی لازم برای ادامه دادن را دارید؟ واضح است که هنوز انرژی دارم و مشکلی برای مقابله با وضعیت پیش آمده ندارم. به ما ضربه روحی سختی وارد شده و قرار نیست این را انکار کنم. ما نسبت به خودمان و هواداران مسئول هستیم. لیورپول تیم فوق العاده‌ای است و طبعا از ابتدا هم شانس صعود داشت ولی مسئله نحوه باخت ما است. حالا باید یک قدم رو به جلو برداریم درست مثل زمانی که بعد از بازی با رم برداشتیم. آن زمان هنوز قهرمانی تیم در لالیگا قطعی نبود و باید والنسیا را می‌بردیم اگرچه آنها در فرم بهتری قرار داشتند. 

یکی دو روز پیش با رئيس حرف زدم و همواره حمایت باشگاه را احساس کردم. او حمایت همه جانبه‌ای از من به عمل آورد. می‌دانم در فوتبال اوضاع چگونه است. همه چیز خوب است اما وقتی چنین اتفاقی رخ می‌دهد، دیگر هیچ چیزی تضمین شده نیست و انگار باید همه چیز را بکوبید و از نو بسازید. اگر ۱-۰ باخته بودیم مشکلی نبود ولی ۴-۰ باختن در باشگاهی چون بارسلونا تبعات دارد. البته که این گروه از بازیکنان این قابلیت را دارند تا باز هم به هواداران اجازه رویاپردازی بدهند. فصل بعد هم هواداران باید انگیزه و هیجان زیادی داشته باشند. هر گاه فصل شروع می‌شود باید این احساس را داشت.

کوتینیو؟ عجله‌ای در کار نیست. فصل هنوز تمام نشده است. هنوز یک بازی بسیار مهم باقی مانده که سرنوشت یک جام در آن مشخص می‌شود. وقتی فصل را شروع کردیم، هدف سه گانه بود و این رویا را تا ماه می هم زنده نگه داشتیم. چند روز پیش باخت بدی دادیم ولی می‌توانیم دو گانه را فتح کنیم. فارغ از اتفاقی که در لیورپول افتاد، به نظرم فصل خوبی داشتیم و فردا آخرین بازی خانگی ما است. دشمنان ما و رقیبان ما خواهان به هم خوردن اتحاد و تمرکز ما هستند.

سوارز؟ من دکتر نیستم. می‌دانم او مدت‌ها به هر ترتیبی بود درد را تحمل کرد و بازی کرد. وقتی مصدوم هستید و باید عمل کنید، چه کاری از من برمی‌آيد.

راکیتیچ و سفرش به سویا پس از اتفاق آنفیلد؟ من با ایوان حرف زدم چون خود او بود که می‌خواست با من صحبت کند. فقط می‌توانم بگویم که راکیتیچ یک حرفه‌ای تمام عیار است. در بالاترین سطح. یک نفر می‌خواست در سویا با او عکسی بگیرد و این اتفاق و برداشت‌ها رخ داد. او با خانواده‌اش به سویا و خیابان‌های شهر رفت. او اجازه این کار را داشت و اساسا کاری است که باید انجام بدهید. اینکه در حرفه‌ای گری یک بازیکن به خاطر چنین کاری شک کنید…

سئو سایت راسانه برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *